Aktualności

09.09.2016

Za długie terminy płatności ?

Branża transportowa od wielu lat boryka się z trudnościami związanymi zarówno z pozyskiwaniem kapitału jak i spływem własnych należności. Długie terminy płatności w połączeniu z opóźnieniami charakterystycznymi dla branży TSL, powodują duży problem niewypłacalności Przedsiębiorstw.
Należności krótkoterminowe wynikające ze sprzedaży towarów i usług możemy zamienić w gotówkę przy pomocy faktoringu. Jest to usługa polegająca na finansowaniu należności przed terminem płatności. Innymi słowy jeżeli posiadamy istniejące, bezsporne i niewymagalne wierzytelności możemy sfinansować je zaraz po wystawieniu faktury VAT otrzymując gotówkę w tym samym dniu.
Co daje nam faktoring ?

Finansowanie należności oprócz dostępu do środków finansowych pozwala na monitoring należności, zarządzanie nimi czy windykację. Faktor dysponuje również dostępem do wywiadowni gospodarczej, która zapewnia jego klientom stałe źródło informacji na temat kondycji finansowej jego kontrahentów. Planując rozpoczęcie współpracy z nowym odbiorcą warto zwrócić się o pomoc i ocenę jego standingu. Pozwala to na zabezpieczenie się przed nawiązywaniem współpracy z nierzetelnymi firmami.
Finansować wierzytelności możemy w czystej postaci, jak również w oparciu o ubezpieczenie przed niewypłacalnością kontrahentów. Dostępne są również produktu finansowania eksportu czy zakupów.
Produkt nie wymaga twardych zabezpieczeń jak w przypadku kredytu, otrzymane środku możemy wydać na dowolny cel, nie obniża on również naszej zdolności kredytowej. O czym warto również wspomnieć to poprawa wskaźników bilansowych, czy możliwość wyksięgowania należności.

Jak zacząć ?
Bardzo łatwo ! Zadzwoń do nas a po analizie sytuacji finansowej Twojej Firmy przedstawimy Ci kilka dostępnych możliwości oraz pomożemy w wyborze najkorzystniejszej oferty.
Co więcej to nic nie kosztuje i nie wpływa na finalny koszt usługi !

Pozostałe aktualności